ЗООЛОГІЯ БЕЗХРЕБЕТНИХ У ТРЬОХ КНИГАХ - КНИГА 1 - Г.Й. Щербак - 1995

ПІДЦАРСТВО БАГАТОКЛІТИННІ (METAZOA)

РОЗДІЛ СПРАВЖНІ БАГАТОКЛІТИННІ (EUMETAZOA)

NИП НЕМЕРТИНИ (NEMERTINI)

Немертини — це переважно вільноживучі морські хижаки. Описано близько тисячі їх видів, із них у Чорному морі знайдено 33 види.

У них поєднуються риси, властиві плоским червам, і ознаки значно вищого ступеня організації. Особливістю немертин е довгий хобот на передньому кінці тіла, що вгортається в спеціальну хоботну піхву. Немертини мають добре розвинений шкірно-м'язовий мішок із війчастим епітелієм, порожнини тіла в них немає, а проміжки між внутрішніми органами заповнені паренхімою. Травна система в немертин наскрізна, крім передньої та середньої кишки, є ще й задня, що відкривається анальним отвором. Видільна система належить до протонефридіального типу, У немертин є добре розвинена замкнена кровоносна система. Нервова система представлена двома парами мозкових гангліїв, від черевної пари йдуть два бічні нервові стовбури, з'єднані поперечними комісурами.

Немертини —роздільностатеві тварини, що мають численні гонади простої будови. До типу немертин належить всього один клас із тією ж назвою.