Статеві хвороби - І. І. Мавров 2005

Статеве життя: біологічні, медичні і соціальні аспекти
Поведінка партнерів під час сексуальних контактів

Нерідко в результаті неправильного статевого виховання партнери не зважуються відверто висловити свої бажання через почуття незручності, зніяковілості. Відкинувши зайву сором’яливість, як чоловіки, так і жінки можуть сприяти сексуальному процесу, не порушуючи природності і свободи в статевій грі.

Багатозначний погляд, пустотливе підморгування, кінчик язика ковзає по губах - сексуальні натяки, що збуджують обох партнерів. Жінка може взяти на себе і всю ініціативу в сексуальних розвагах. Кожен чоловік мріє про те, що одного разу його подруга в ліжку зробить усе сама, як підказує їй фантазія, а йому залишиться лише розслабитися й одержати задоволення.

Щоб подарувати один одному задоволення, обидва партнери повинні висловлювати свої сексуальні бажання й інтереси цілком відверто, не пригнічуючи їх свідомо. Емоційна впевненість у своїй сексуальній привабливості з’являється від постійного прагнення партнера виконати бажання іншого. Якщо при цьому з’являється відвертість, партнери швидко довідаються, які ділянки тіла особливо чутливі до фізичної ласки.

Ерогенні зони в людини детерміновані фізіологічно, вони різні за інтенсивністю відчуттів у різних частинах тіла, але при цьому спостерігаються й індивідуальні особливості. Наприклад, у жінок волосся і мочки вух, верхня частина рук, спина, молочні залози, деякі інші частини тіла дуже активно реагують на легкі дотики чоловіка. В одних жінок більш чутлива шкіра на потилиці чи спині, в інших - внутрішня сторона ліктьового згину. Деякі жінки гладять долоню руки чоловіка, якщо вони хочуть статевого спілкування, інші - застосовують цю ласку при статевій грі, коли рівень статевого збудження зростає. Шкіра живота, сідниць, стегон, колін також чутлива до ласк.

Під час статевого акту жінка звичайно дослухається до вимог чоловіка. Збуджуючи взаємно один одного, партнери, як правило, переборюють існуючі бар’єри скромності, що обмежують сексуальну гру. Обидва партнери в обіймах і ласках повинні постійно використовувати руки. Погладжування всією долонею збуджує обох партнерів, у той час як погладжування кінчиками пальців збуджує пасивного партнера більше, ніж активного. Ніжне погладжування дозволяє чоловікові помітити, що внутрішні сторони стегон жінки особливо чутливі до його ласк, і його рука мимоволі потягнеться до лона. Погладжуючи його, чоловік підготовлює вхід у піхву до введення статевого члена.

Дотик кінчиками пальців до ерогенних зон збуджує жінку швидше, ніж чоловіка, у той час як ніжна ласка долонею, м’який поцілунок і ласка язиком підсилюють порушення на будь-якій стадії статевої гри в обох партнерів. Початкове статеве збудження також залежить від інтенсивності й адекватності стимуляції ерогенних зон, а в деяких випадках і від строго індивідуальної адекватної стимуляції деяких з цих ділянок. Наприклад, у перші місяці статевого життя чоловік повинен пам’ятати про клітор жінки, який необхідно пестити ніжним натисканням кінчиком чи основою пальця, виключаючи тертя його поверхні. Партнери можуть збільшувати темп статевого акту, притискаючись найбільш чутливими місцями тіла під час обіймів, поклавши руки на ерогенні ділянки.

Через недосконалість техніки статевого акту ерогенні зони можуть не подразнюватися достатньою мірою, і обидва партнери залишаються незадоволеними. Тому вони не повинні поводитися пасивно, а пестити долонями, язиком і вологими відкритими губами ті частини тіла, що вважаються збудливими, включаючи груди чоловіка, м’язи його стегон і попереку, поверхню головки статевого члена в стані ерекції й інші чутливі зони.

У комплекс факторів, важливих для одержання сексуального задоволення, входить і прийнятна сексуальна техніка. З перших хвилин збудження і до фінальної стадії статевого акту руки партнерів повинні бути в русі; необхідно пестити, гладити й обіймати свого партнера, безупинно фізично виражаючи свої почуття. Ще до настання оргазму сексуальна гра сама по собі приносить величезну насолоду більшості партнерів, що значною мірою сприяє успіху статевого акту.

Попередня підготовка у вигляді прояву ніжності, ласки ерогенних зон тіла, а потім генітальної ділянки необхідна, щоб у партнерів виникли статеве збудження, психоеротична готовність до статевої близькості, бажання її. Ритмічні погладжування роблять початкове статеве збудження більш інтенсивним. Як жінки, так і чоловіки здебільшого мають потребу в попередніх ласках. Але деяким молодим чоловікам для виникнення статевого збудження не потрібне попереднє подразнення їх ерогенних зон. Вони навіть уникають його, побоюючись, що це занадто підвищить у них і без того високу статеву збудливість, у зв’язку з чим занадто швидко настане еякуляція. У таких випадках жінки скаржаться на недостатню підготовку до статевих зносин - чоловіки після декількох поцілунків переходять до швидкого введення статевого члена в піхву через острах втратити ерекцію. Партнери не одержують повного задоволення від такого статевого акту. Жінки обвинувачують чоловіків у недостатній увазі, чоловіки починають сумніватися у своїй потенції. Однак труднощі майже завжди переборні, якщо жінка усвідомлює свою відповідальність за підтримку збудливості чоловіка. Підтримка ерекції в чоловіків протягом декількох хвилин дозволить йому вільно збуд - жувати жінку різними способами. Чоловіки в період підготовки до статевого акту застосовують поцілунки в 99,4 % випадків, подразнення молочних залоз рукою - у 98 %, подразнення статевих органів рукою - у 95 %, оральне подразнення молочних залоз - у 93 %, техніку глибокого поцілунку - у 87 % і оральне подразнення жіночих статевих органів - у 54 % випадків (А. С. Kinsey et al., 1953; W. Ficher, 1977).

Додаткове збудження викликається і подразненням глибокорозміщених нервових тканин. Партнери, з’єднавши пальці рук, упевнено притискають їх до чутливих в статевому відношенні місць (спина, нижня частина живота), погладжують їх, вільно розтягуючи шкіру. У таких місцях, як сідниці, стегна використовують розтягувальні рухи, узявши складку шкіри між великим і іншим пальцями. Особлива форма глибокої тілесної ласки - масажування молочних залоз. Поверхневе погладжування груді жінки збуджує її лише до деякої міри. Найбільш гостру сексуальну чутливість мають навколососкові зони. Сильне збудження виникає, коли сосок подразнюється пересуваннями його вперед-назад подушечкою пальця чи коли його беруть між великим і вказівним пальцями.

Стискання стегон і сідниць, постукування по верхній частині спини кистю, стиснутою в кулак, і інші, більш різкі, рухи приносять додаткове задоволення і можуть продовжити передуючу статевому акту гру. Підсилити статеве збудження може навіть подряпування грудей чоловіка довгими нігтями партнерки. Такі різкі ласки підходять лише для надмірно збудженого стану.

Особливо сприяють статевому збудженню обійми. Коли партнери знаходяться в обіймах обличчя до обличчя, їх ласки йдуть від шиї до плечей, грудей і спини. Якщо голова жінки лежить на колінах чоловіка, той пестить її груді, нижню частину живота і стегна; якщо чоловік обіймає жінку ззаду, він руками збуджуюче впливає на її груді, губами - на шию і мочки вух.

Один зі способів інтимної гри - обійми в оголеному вигляді. Груді жінки, статеві органи чоловіка, стегна ніг можуть вступати в легке тертя. Якщо партнери цілком оголені перед статевим актом чи під час його ранніх стадій, то обійми сприяють тісним дотикам м’яких грудей жінки до твердих грудей чоловіка чи змиканню стегон чоловіка із сідницями партнерки і т.д.

У межах гігієни й емоційної стриманості існує значна розмаїтість оральних ласк частин тіла. Обидві статі піддаються збудженню поцілунками, ніжними покусуваннями шиї, грудей, сосків і живота (включаючи статеві органи чоловіка). Ця форма статевої гри не розцінюється як збочення доти, поки вона попереджує, а не заміняє статевий акт.

Ласки статевих органів партнера значно збільшують інтенсивність збудження і вносять різноманітність у статеве життя. Спеціальні ласки статевих органів жінки в найбільш чутливих місцях сприяють виникненню сильного статевого збудження. Перші ласки повинні поширюватися на зовнішні статеві губи і клітор. Ласки останнього не повинні спочатку включати поверхневого тертя, тому що навколишні тканини відносно сухі і потирання поверхні клітора не приємне, навіть може викликати подразнення. Щоб уникнути цього, необхідно погладжування клітора поєднати з повторюваним заглибленням пальця у вологі частини піхви. При цьому потрібно впливати пальцем вперед-назад або на кінчик, або на основу клітора так, щоб поверхневі тканини могли рухатися разом з пальцем у міру своєї еластичності. Поряд з ласками клітора доречні ласки зовнішніх статевих губ ніжним погладжуванням одним-двома пальцями рухом зсередини чи назовні уздовж передньої стінки піхви. У гру звичайно включаються і внутрішні статеві губи, ніжна ласка яких викликає гостре задоволення. Пестять внутрішні губи простим погладжуванням одним пальцем, потираючи і лоскочучи їх; можна погладжувати губу уздовж, злегка притискаючи чи перебираючи її, затиснувши губу між великим і вказівним пальцями.

Перші ласки статевих органів чоловіка звичайно зосереджують на калитці і поверхні статевого члена. Ніжне погладжування задньої частини калитки, згортання складок її шкіри звичайно діють збудливо, особливо у фінальній стадії статевої гри.

Ковзаючі рухи пальцями уздовж верхньої частини статевого члена з постукуванням по ній вказівним пальцем, погладжуванням уздовж верхньої частини статевого члена від основи до кінця викликає гостре збудження чоловіка, не прискорюючи кульмінації. Деякі жінки перед статевим актом вдаються до любовних покусувань верхівки статевого члена в стані ерекції, ніжних поцілунків навколо головки статевого члена чи до ласки «зміїного укусу » - нижче головки статевого члена (тримаючи стовбур статевого члена в одній руці, а головку в іншій, потім кілька разів повертаючи руки в протилежних напрямках рухами, що імітують вичавлювання). Ця форма ласки може довести ерекцію до найвищого рівня. Інтенсивна статева гра сприяє взаємному сексуальному задоволенню.

У власному сценарії сексуальної гри партнерам необов’язково зупинятися на чомусь одному, досить постійного бажання експериментувати. Однак у статевої любові одного бажання мало, необхідно урізноманітнити тілесні контакти, ласки пальцями, губами і язиком, частіше змінювати позиції. Чергуючи пози, треба не забувати про те, щоб кожний із статевих партнерів поперемінно знаходився то в активній, то в пасивній позиції. Для збагачення статевого життя особливе значення має підтримка фізичної привабливості, але індивідуальність у сексі нітрохи не менш важлива, ніж у макіяжі чи в одязі.

Для розширення можливостей статевого життя й одержання спільних насолод іноді застосовують різноманітні пристосування. До них відносять вібратори для збудження клітора й інших ерогенних зон, вібруючі кільця для збудження чоловічого статевого органа, гофровані презервативи, презервативи зі змащенням і под.

Подружні пари в ідеалі повинні мати духовну і психологічну індивідуальність, і їхня єдність не повинна обмежуватися сексуальною сферою. Без врахування цих якостей статеве життя утрачає свій природний зміст, і ніякі технічні прийоми не в змозі зробити його повноцінним. Істотну роль відіграють прояви ніжності, уваги, чуйності, що не мають вираженої еротичної спрямованості. Глибоке задоволення від спільного життя приносять почуття вірності, взаєморозуміння, спільні зусилля у вихованні дітей. Усе це сприяє досягненню справжньої гармонії в союзі чоловіка і жінки.