ЗООЛОГІЯ НАВЧАЛЬНИЙ ПОСІБНИК - Є. О. Неведомська - 2013

ЛЕКЦІЯ 2. ЗООЛОГІЯ ЯК НАУКА

Цікаво знати, що

- Життя зародилось в океані, однак сьогодні більшість організмів живе на суші. У Світовому океані нині налічують 160 тис. видів тварин і рослин, за кількістю перше місце посідають молюски (60 тис. видів), друге — ракоподібні (20 тис. видів), третє — риби (16 тис. видів).

- Відомий російський поет Сергій Єсенін називав тварин «братами нашими меншими». Живучи серед людей з дуже давніх часів, свійські

тварини всіляко допомагають людям, полегшують їм життя. Вони здавна забезпечують людину одягом, взуттям, а головне — їжею. Корова- годувальниця, кінь — козацький товариш, собака — охоронець і друг. Скільки їх, і скільки добра вони людям зробили!

^ Часом тварини здатні на майже «людські» вчинки. Так, наприклад, дельфіни часто виступають у ролі рятівників. Відомий випадок, коли біля узбережжя в Індійському океані перекинулася під натиском хвиль невелика яхта. Три члени команди, потрапивши у воду, вирішили, що прийшов їм кінець — навколо було повно кровожерних акул. Та ось з’явилися дельфіни. Вони щільним кільцем оточили яхту та людей, захищаючи їх від акул. Заспокоївшись, люди підняли яхту, вичерпали воду і попливли до берега. Дельфіни проводжали їх до хвилерізу, а потім повернулися і щезли в океані.