БОТАНІКА З ОСНОВАМИ ГІДРОБОТАНІКИ (ВОДНІ РОСЛИНИ УКРАЇНИ) - Б.Є. Якубенко - 2011

ДОДАТКИ

ДОДАТОК А

Конспект флори вищих судинних рослин водойм і боліт Лісостепу України (гідрогелофільне ядро)

Символи запису ознак та табличний конспект флори

Species - видова назва та основна синоніміка:

* - адвентивний вид; ? - можливо зниклий вид.

KLM - клімаморфа (життєва форма за К. Раункієром):

Ph - фанерофіт; Hyd - гідрофіт; Ch - хамефіт; hydH - водний гемікриптофіт; Н - гемікриптофіт; hydG - водний геофіт; G - геофіт; hydT - водний терофіт; Т - терофіт.

CN - еколого-ценотична група:

pal - болотний; aq - водний; p/aq - болотно-водний; aq/p - водно-болотний.

Areal: zona - зональність:

PL - плюризональний; TsM - температно-субмеридіональний;

BT - борео-температний; ВМ - борео-меридіональний;

BsM - борео-субмеридіональний;

SMM - субмеридіонально-меридіональний

ТМ - температно-меридіональний; ТТг - температно-тропічний.

region - поширення у відповідних регіонах:

cosm - космополітний; eursib - євросибірський; сі - циркумполярний; euram - європейсько-північноамериканський; euras - євроазіатський; eur - європейський.

ozean (oz) - океанічність-континентальність:

1 - евокеанічно-субокеанічний і субокеанічний;

2 - евриокеанічний;

3 - субокеанічний;

4 - евконтинентально-субконтинентальний і субконтинентальний ;

5 - евриконтинентальний;

6 - індиферентний.

SYN - ступінь антропотолерантності для апофітів чи час заносу для адвентів:

euAp - еуапофіт; Аr -археофіт; hAp - геміапофіт; fAp - апофіт випадковий; Ken - кенофіт.

Табличний конспект гідрогелофільного ядра флори водойм і боліт Лісостепу України (Чорна, 2006)

Species

КLМ

CN

Areal

CVM

Species

zona

Re

gion

Oz

1

2

3

4

5

6

7

8

Lycopodiophyta Lycopodiopsida Lycopodiaceae

1

Lycopodiella inündala Holub

Ch

раї

BT

ci

1

-

Equisetophyta Equise topsida Equisetaceae Rich. ex DC.

2.

Equisetum fluviatile L. (E.heleocharis Ehrh., E.limosum L.)

G

р/ад

BsM

ci

2

3.

E. palustre L.

G

раї

BT

ci

2

4.

E. telmateia Ehrh. (E. majus Garsault, E.maximum Lam.)

G

раї

TM

euram

1

-

Thelypteridaceae Pichi - Serm.

5.

Theiypteris palustris Schott

G

раї

BM

ci

2

-

Marsileaceae Mirbel

6.

Marsilea quadrifolia L.

hydG

aq

TM

ci

2

-

Salviniaceae r

t. Lestib.

7.

Salvinia natans (L.) All.

hydT

aq

TM

euras

2

Magnoliophyta (Angiospermae) Liliopsida (Monocotyledones) Alismatidae Butomaceae Rieh

8.

Butomus umbellatus L.

hydG

aq

BM

euras

6

-

Hydrocharitaceae Juss.

9.

*Elodea canadensis Michx.

Hyd

aq

PL

cosm

6

Кеп

10.

*E. nuttalli (J.PIanch.) St.John

Hyd

aq

BsM

euram

6

Кеп

11.

Hydrocharis morsus-ranae L.

Hyd

aq

BM

euras

6

-

12.

Stratiotes aloides L.

Hyd

aq

BsM

eursib

6

-

13.

Vallisneria spiralis L.

Hyd

aq

TTr

ci

2

Кеп

Alismataceae Vent.

14.

Alisma gramineum Lej. (A. loeselii Gorski)

hydH

aq/p

TsM

ci

6

15.

A. lanceolatum With.

hydH

aq/p

TM

euras

2

16.

A. plantago-aquatica L.

hydH

aq/p

PL

euras

6

17.

Caldesia parnassifolia (L.) Pari.

hydH

aq

TM

eur

2

18.

Sagittaria sagittifolia L.

hydG

aq

PL

euras

6

-

Scheuchzeriaceae Rudolphi

19.

Scheuchzeria palustrus L.

G

pal

BT

euras

6

-

Potamoqetonaceae Dumort.

20.

Potamogeton acutifolius Link.

hydG

aq

BsM

eur

4

21.

P. alpinus Balb.

hydG

aq

BsM

euras

6

-

22.

P. berchtoldii Fieber. (P. pusillus auct.non L.)

hydG

aq

BM

ci

6

23.

P. comrpessus L. (P. zosterifolius Schum.)

hydG

aq

BT

ci

2

24.

P. crispus L.

hydG

aq

PL

ci

2

-

25.

P. friesii Rupr. (P. mucro- natus auct.non Schrad.)

hydG

aq

BT

ci

6

26.

P. gramineus L. (P. heterophyllus Schreb.)

hydG

aq

BT

ci

6

27.

P.iueens L.

hydG

aq

PL

eursib

2

-

28.

P. natans L.

hydG

aq

BsM

ci

6

-

29

P.Nodosus Poir

hudG

Aq

PL

Eursi

b

2

30.

P. obtusifolius Mert.et W.D.J.Koch

hydG

aq

BT

ci

2

31.

P. pectinatus L.

hydG

aq

PI

cosm

6

-

32.

P. perfoliatus L.

hydG

aq

PL

cosm

6

-

33.

P. praelongus Wulfen

hydG

aq

BT

ci

6

-

34.

P. pusillus L. (P. panormi- tanus Biv.-Bern.)

hydG

aq

PL

ci

2

35.

P. rutilus Wolfg.

hydG

aq

BT

euram

2

-

36.

P. sarmaticus Maemets

hydG

aq

TsM

euras

4

-

37.

P. trichoides Cham.et Schlecht.

hydG

aq

TsM

euras

6

-

Zannicheliiaceae Dumort.

38.

Zannichellia palustris L.

hydH

aq

TsM

ci

2

-

39

Z. peduneulata Rchb.

hydH

aq

TM

euras

2

-

Naiadaceae Juss.

40.

Caulinia minor (All.) Coss et Germ (Najas minor All.)

hydT

aq

TM

euras

2

41.

Najas marina L.

hydT

aq

TTr

ci

6

-

Iridaceae Juss.

42.

Iris pseudacorus L.

G

Pal

BM

eursib

2

Orchidaceae Juss.

43.

Dactylorhiza incarnata (L.) Soo

G

pal

BsM

euras

2

44.

D. maeuiata (L.) Soo

G

pal

TsM

eur

2

-

45.

D. traunsteineri (Saut. ex Rchb.) Soo

G

pal

BT

eur

2

46.

Epipactis palustris (L.) Crantz

G

pal

TsM

eursib

2

47.

Hammarbya paludosa (L.) O.Kuntze (Malaxis paludosa (DSw.)

G

pal

BT

euras

2

48.

Liparis loeselii (L.) Rieh.

G

pal

TsM

ci

2

49.

Malaxis monophyllos (L.) Sw. (Microstylis monophyllos (L.) Lindl.)

G

pal

BT

ci

6

50.

Orchis palustris Jacg.

G

pal

TsM

eur

3

Juncaceae Juss.

51.

Juncus alpinoarticulatus ChaixexVill. (J. alpinus Vill., J. fuscoater Schreb.)

H

pal

BsM

ci

2

52.

J. articulatus L. (J. lampro- carpus Ehrh.ex Hoffm.)

H

pal

PL

euras

2

-

53.

J. atratus Krock. (J. acutiflorus Griseb.)

H

pal

TsM

euras

5

54

J. effusus j

H

Pal

PL

cosm

2

55.

J. tenageia Ehrh.et L.f.

T

pal

TsM

eur

1

Cyperaceae Juss.

56

Bolboschoenus maritimus (L.) Palla (Scirpus maritimus L)

hydG

pal

PL

ci

5

57

Carex acuta L. (C. gracilis Curtis, C. graciliformis V. Krecz.)

H

pal

BsM

eursib

5

58

C. acutiformis Ehrh. (C. paludosa Good.)

H

pal

TM

euras

2

-

59

C. appropinquata Schum. (C. paradoxa Willd.)

H

pal

BsM

euras

5

-

60

C. atherodes Spreng. (C. aristata R. Br., C. orthostachys C.A. Mey.)

H

pal

BT

ci

4

61

C. buxbaumii Wahlenb.

H

pal

BsM

eursib

2

62

C. caespitosa L.

H

pal

BT

euras

5

63

C. chordorhiza Ehrh.

H

pal

BT

ci

5

64

C. cinerea Pollich (C. canescens auct.non L.)

H

pal

PL

cosm

6

65

C. davalliana Smith

H

pal

TsM

eur

1

66

C. diandra Schrank.

H

pal

BT

ci

5

67

C. dioica L.

H

pal

BT

ci

6

-

68.

C. echinata Murray (C. muricata auct.non L., C. stellulata Good.)

H

pal

BT

euram

2

69

C. elata All. (C. stricta Good., C. hudsonii A. Benn.)

H

pal

BsM

eursib

1

70

C. hartmanii Cajand.

H

pal

TsM

eursib

5

-

71

C. juncella (Fr.) Th.Fr. (C. wiluica Meinsh.)

H

pal

BT

eur

2

-

72

C. lasiocarpa Ehrh. (C. filiformis Good.)

H

pal

BT

ci

6

-

73

C. limosa L.

H

pal

BT

ci

2

-

74

C. nigra (L.) Reichard (C.vulgaris Fr., C.goode- noughii J.Gray, C.fusca All.)

H

pal

BsM

ci

2

75

C. omskiana Meinsh.

H

pal

BT

eursib

5

76

C. paniculata L.

H

pal

BT

eur

2

-

77

C. pseudocyperus L.

H

na!

PL

ci

2

-

78

C. riparia Curtis

H

pal

BsM

euras

2

-

79

C. rostata (C. inflata auet. non Huds., C. ampulacea Good.)

HH

pal

BsM

Ci

80

C. vesicaria L.

H

pal

BsM

ci

2

-

81

Cladium mariscus (L.) Pohl (Schoenus mariscus (L.) Pohl)

H

pal

TsM

eur

2

82

Eleocharis acicularis (L.) Roem.et Schult. (Scirpus acicularis L.)

H

aq/p

PL

ci

2

83

E. palustris (L.) Roem.et Schult. (E. eupalustris Lindb. fil., Scirpus palustris

L.)

H

p/aq

PL

ci

6

84

E. quinqueflora (Hartm.) O. Schwarz. (Scirpus quingueflorus F.X. Hartm., S. paueiflorus Linqhtf.)

H

pal

BT

ci

6

-

85

E. uniglumis (Link) Schult. (Scirpus uniqlumis Link)

H

pal

PL

CI

5

86

Eriophorum angustifolium Honck. (E. Dolvstachyon L.)

H

pal

BT

ci

6

87

E. qracile W. D. J.Koch

H

pal

BT

ci

6

-

88

E. latifolium Hoppe

H

pal

BT

eur

2

-

89

E. vaqinatum L.

H

pal

BT

ci

6

-

90

Schoenus ferrugineus L.

H

pal

PL

eur

1

-

91

Scirpus lacustris L (Schoe- noplectus lacustris (L.) Palla)

hydG

p/aq

PL

eursib

2

92

S. radicans Schkuhr.

H

pal

TsM

euras

6

93

S. sylvaticus L.

H

pal

TsM

euras

6

94

S. tabernaemontani C.C.Gmel. (Schoenoplectus tabernaemontani (C.C.Gmel.) Palla)

hydG

p/aq

BM

euras

4

95

S. triqueter L. (Schoenoplec- tus triqueter (L) Palla)

hydG

pal

TTr

euras

6

Poaceae Barnhart (Gramineae Juss.j

96

Agrostis canina L.

H

pal

BT

euras

2

97

A. stolonifera L.

H

pal

PL

euras

6

98

Alopecurus aequalis Sobol. (A. fulvus Smith)

T

pal

PL

ci

2

99

A. geniculatus L.

T

pai

BsM

eur

2

100

Calamagrostis canescens (Weber) Roth (C. lanceolata Roth)

H

pal

BT

eursib

2

-

101

C. stricta (Timm) Koeler (C.neglecta auct.non P. , Gaertn., B.Mey et Schert.)

H

pal

BsM

ci

5

102

Catabrosa aquatica (L.) P.Beauv.

hydG

p/aq

BT

CI

2

-

103

Deschampsia caespitosa (L.) P. Beauv.

H

pal

PL

cosm

6

-

104

Glyceria arundinacea Kunth

H

p/aq

TsM

eur

5

-

105

G. fluitans (L.) R.Br.

H

p/aq

BsM

eur

2

106

G. maxima (C.Hartm.) Holmberg (G.aquatica (L.) Wahlenb., G.spectabilis Mert.et Koch)

H

p/aq

BsM

ci

2

107

G. notata Chevall. (G. plicata (Fr.) Fr.)

H

p/aq

TM

euras

2

-

108

Leersia oryzoides (L.) Sw.

H

pal

TsM

ci

2

-

109

Molinia caerulea (L.) Moench

H

pal

BT

eur

2

-

110

Phalaroides arundinacea (L.) Raush. (Digraphis arundinacea (L JTrin.)

H

pal

BsM

ci

6

111

Phragmites australis (Cav.) Trin.ex Steud. (P. communis Trin.)

hydG

p/aq

PL

cosm

6

112

Poa palustris L.

H

pal

BT

ci

5

-

113

P. turfosa Litv.

H

pal

BT

euras

6

-

114

Scolochloa festucacea (Willd.l Link

H

pal

BT

ci

5

115

*Zizania latifolia (Griseb.) Stapf.

hydG

aq

BsM

euras

2

Ken

Arecidae Araceae Jus.

116

*Acorus calamus L.

G

p/aq

TsM

ci

6

Ar

117

Calla palustris L.

hydG

p/aq

BT

ci

2

-

118

*Pistia stratiotes L.

Hyd

aq

sMM

euras

2

Ken

Lemnaceae S.F. Gray

119

Lemna gibba L.

Hyd

aq

TTr

ci

2

-

120

L. minor L.

Hyd

aq

PL

cosm

6

-

121

L. trisulca L.

Hyd

aq

PL

ci

2

-

122

Spirodela polyrrhiza (L.)

Hyd

aq

PL

cosm

6

-

123

Wolffia arrhiza (L.) Horkel ex Wimmer

Hyd

aq

TTr

ci

2

Sparganiaceae Rudolph.

124

Sparganium emersurn Rehman (S. Simplex Huds.)

hydG

aq/p

BM

ci

6

-

125

S. erectum L. (S.polyedrum (Asch.et Graebn.) Juz.)

hydG

p/aq

BsM

eursib

6

-

126

S. minimum Wallr.

hydG

p/aq

BsM

ci

2

-

127

S. negtectum Beeby

hydG

p/aq

TM

euras

2

-

Typhaceae Juss.

128

Typha angustifolia L.

hydG

p/aq

TsM

ci

2

-

129

T. foveolata Pobed.

hydG

p/aq

TsM

eur

6

-

130

T. latifolia L.

hydG

p/aq

PL

ci

6

-

131

T. 1a.xma.nnii Lepech.

hydG

p/aq

TsM

euras

5

-

Magnoliopsida (Dicotyledones) Nymphaceae Saiisb.

132

Nuphar lutea (L.) Smith

hydG

aq

BsM

eursib

6

-

133

Nymphaea alba L.

hydG

aq

TsM

eur

6

-

134

N. candida C.Presl.

hydG

aq

BT

eursib

n

-

Ceratophyllaceae S.F. Gray

135

Ceratophyllum demersum L.

Hyd

aq

PL

cosm

6

-

136

C. penthacanthum Haynald

Hyd

aq

BsM

euras

5

-

137

C. submersum L.

Hyd

aq

BsM

euras

2

-

138

C. tanaiticum Sapjeg.

Hyd

aq

sMM

eur

4

-

Ranunculicae Ranunculaceae Juss.

139

Batrachium aquatile (L.) Dumort.

Hyd

aq

BsM

eur

4

- ’

140

B.circinatum (Sibth.) Spach (B. foeninculaceum (Gilib.) V. Krecz.L

Hyd

aq

BsM

euras

5

141

B. rionii (Lagger) Nyman

Hyd

aq

TM

euras

5

142

B. trichophyllum (Chaix) Bosch

Hyd

aq

PL

ci

5

-

143

Caltha palustris L.

H

pal

BsM

ci

6

144

Ranunculus flammula L.

H

pal

PL

eursib

2

145

R. lingua L.

H

p/aq

BsM

eursib

6

-

146

R. polyphyllus Waldst. et Kit. ex Willd.

Hyd

aq

BsM

euras

5

-

147

R. sceleratus L.

T

pal

BM

ci

2

fAp

Caryophylaceae

148

Myosoton aquaticum (L.) Moench (Malachium aquaticum (L.) Fr.)

H

pal

TsM

euras

2

euAp

149

Steüaria crassifolia Ehrh,

H

pal

BsM

ci

5

150

S. palustris Retz.

H

pal

BT

euras

5

Polygonaceae R. Br.

151

Persicaria amphibia (L.) Delarbre (Polygonum amphibium L.)

G

aq/p

BM

ci

6

-

152

Rumex aquaticus L.

H

p/aq

BsM

euras

6

-

153

R. hydrolapathum Huds.

H

pal

TsM

eur

2

-

Elatinaceae Dumort.

154

Elatine alsinastrum L.

hydT

aq

PL

euras

2

-

155

E. hydropiper L. (E. gyrosperma Dbben.)

hydT

aq

PL

eursib

6

-

Ericaceae Juss.

156

Oxycoccus palustris Pers.

Ch

Pal

BT

ci

6

-

Primulaceae Vent

157

Hottonia palustris L.

hydH

I

aq/n

BsM

eur

1

-

158

Lysimachia vulgaris L.

H

pal

PL

euras

6

-

159

Naumburgia thyrsiflora (L.)Rchb. (Lysimachia thyrsiflora L.)

H

pal

BsM

euras

2

Violaceae Batsch

160

Viola palustris L.

H

pal

PL

euram

2

-

161

V. uliginosa Besser

H

pal

BT

eur

6

-

Salicaceae Mirbel

162

Salix lapponum L.

Ph

pal

BT

eursib

5

-

163

S. myrsinifolia Salisb. (S. nigricans Smith)

Ph

pal

BT

eursib

5

-

164

S. myrtilloides L.

Ph

pal

BT

eursib

1

-

165

S. starkeana Willd.

Ph

pal

BT

eursib

5

-

Brassicaceae Burnett

(Cruciferas Juss.)

166

Cardamine amara L.

H

pal

BT

eur

2

-

167

C. pratensis L.

H

pal

BsM

ci

2

-

168

Rorippa amphibia (L.) Besser

H

p/aq

BsM

eyrsib

5

170

R. nasturtium-aquaticum (L.) Hayek (Nasturtium officinale R. Br.)

H

pal

TM

ci

2

171

R. palustris (L.) Besser

H

Dal

PL

ci

6

hAD

172

Subularia aquatica L.

T

aq

BT

ci

3

-

Euphorbiaceae Juss.

173

Euphorbia palustris L.

H

pal

TsM

eur

5

-

Rosidae Crassulaceae DC.

174

Tillaea vaillantii Willd

T

aq

SMM

euram

5

-

Saxifragaceae Juss.

175

Saxifraga hirculus L.

H

pal

BT

ci

5

-

Droseraceae Salisb.

176

Aldrovanda vesiculosa L.

Hyd

aq

TTr

ci

2

-

177

Drosera intermedia Hayne

H

pal

TsM

euram

1

-

178

D. longifolia L. (D. anglica Huds)

H

pal

BT

ci

2

-

179

D. rotundifolia L.

H

pal

BT

ci

2

-

Rosaceae Juss.

180

Filipéndula denudata (J.PresI et C. Presl) Fritsch

H

pal

BT

eursib

2

181

Geum rivale L.

H

pal

BsM

ci

2

-

182

Potentius palustris IL) Scop. (Comarum palustre L.)

H

Dal

BT

ci

2

Lythraceae J. St - MI.

183

Ly thrum salicaria L.

H

pal

BM

euras

6

-

184

L. virqatum L.

H

pal

TsM

eursib

6

-

Onagraceae Juss.

185

Epilobium hirsutum L.

H

pal

PL

eur

6

-

186

E. palustre L.

H

pal

PL

ci

2

-

187

E. Parviflorum Schreb.

H

pal

tm

euras

2

fAp

Trapaceae Dumort

188

Trapa borysthenica V.Vassil.

hydT

aq

sMM

eur

1

-

189

T. natans L.

hydT

aq

TsM

ci

2

190

T. rossica V.Vassil.

hydT

aq

TsM

eur

2

-

Haloragaceae R.Br.

191

Myriophyllum alteriflorurn DC.

hydG

aq

BT

euram

1

-

192

M. spicatum L.

hydG

aq

PL

ci

6

193

M. verticillatum L.

hydG

aq

PL

ci

6

-

Fabaceae Lindl. (Leguminosae Juss.)

194

Lathyrus palustris L.

H

pal

BsM

ci

2

-

Geraniaceae Juss.

195

Geranium palustre L.

H

pal

TsM

eur

2

Apiaceae Lindl.

196

Archangelica officinalis Hoffm.

(Angélica archangelica L.)

H

pal

BT

euras

2

197

Cicuta virosa L.

G

pal

BsM

euras

6

-

198

Hydrocolyle vulgaris L.

hydH

aq

TsM

eur

1

199

Oenanthe aquatica (L.) Poir.

H

aq/p

TsM

euras

6

-

200

O. silaifolia M.Bieb.

H

aq/p

TsM

eur

2

201

Ostericum palustre (Besser) Besser (Angélica palustris (Besser) Hoffm.)

H

pal

bt

eursib

2

202

Peucedanum palustre (L.) Moench

H

pal

BsM

euras

6

-

203

Stella erecta (Huds.) m. Pimen. (Berula erecta (Huds.) Coville)

H

aq

tm

ci

2

204

Sium latifolium L.

H

p/aq

PL

euras

6

-

205

S. sisaroideum DC.

H

pal

tm

euras

5

-

Lamikae Rubiaceas Juss.

206

Galium palustre L.

H

pal

bm

eursib

2

207

G. rivale (Sibth.et Smith) Griseb.

H

pal

TsM

eur

5

fAp

208

G. uliginosum L.

H

pal

bt

euras

6

-

entianaceae Juss.

209

Swertia perennis L.

H

pal

TsM

eur

2

-

Menyanthaceae Dumort.

210

Menyanthes trifoliata L.

hydG

pal

bsm

ci

2

-

211

Nymphoides peltata (S.G. Gmel.) O.Kuntze (Limnan- themum nymphoides Link)

hydG

aq

TsM

euras

6

Solanaceae Juss.

212

Solanum dulcamara L.

Ch

pa

PL

euras

6

fAp

Boraginaceae Juss.

213

Myosotis scorpioides L. (M. palustris (L.) L.)

H

pal

BsM

euras

2

— .

214

Symphytum officinale L.

G

pal

TsM

euras

2

-

215

S. tanaicense Steven

G

pal

TsM

eur

5

-

Scrophulariaceae Juss.

216

Limoselia aquatica L.

T

aq

PL

cosm

6

-

217

Pedicularis palustris L.

T

pal

BsM1

ci

2

-

218

P. seeptrum-carolinum L.

H

pal

BT

euras

5

-

219

Scrophularia umbrosa Dumort. (S. alata Gilib.)

H

pal

BM

euras

6

220

Veronica anagallis-aquatica L.

H

p/an

PL

ci

2

221

V. anagalloides

T

p/aq

BsM

cur

-

222

V. beccabunga L.

hydH

p/aq

BsM

ci

6

-

223

V. scuteilata L.

H

pai

BsM

ci

2

-

Lentibulariaceae Rieh.

224

Utricularia intermedia Hayne

Hyd

aq

PL

ci

6

225

U. minor L.

Hyd

aq

BT

ci

6

-

226

U. vulgaris L.

Hyd

aq

BM

ci

6

-

227

Pinguicula vulgaris L.

H

pal

BT

ci

6

-

Hippuridaceae Unk

228

Hippuris vulgaris L. (H. lanceolata Retz.)

hydG

aq

PL

ci

6

Lamiaceae Lindl. (Labiatae Juss.)

229

Ly copus europaeus L.

H

pal

BsM

eur

6

fAp

230

L. exaltatus L. f.

H

pal

TsM

eur

5

fAp

231

Mentha aquatica L.

H

pal

PL

cosm

6

-

232

Scutellaria galericulata L.

H

pal

PL

ci

6

-

Callitrichaceae Link

233

Callitriche cophocarpa Sendtner (C.polymorpha Lonnr.)

T

aq

PL

eursib

6

234

C. hamulata Kutz.ex W.D.J.Koch

T

aq

BsM

eur

2

235

C. hermaphroditica L. (C. autumnalis L.)

T

aq

PL

ci

6

236

C. palustris L. (C. verna L.)

T

aq

PL

ci

6

237

C. stagnalis Scop.

t

aq

PL

ci

6

Asteraceae Dumort. (Compositae Giseke)

238

Bidens cernua L.

T

pal

BsM

ci

6

fAp

239

B. radiata Thuill.

T

pal

BsM

euras

5

fAp

240

B. tripartita L.

T

pal

BsM

euras

5

hAp

241

Cirsium oleraceum (L.) Scop.

H

pal

TsM

eursib

2

242

C. palustre (L.) Scop.

H

pal

BM

eursib

2

243

C. rivulare (Jacq.) All.

H

pal

TsM

eur

2

244

Eupatorium cannabinum L.

H

pal

TsM

eur

2

euAp

245

Gnaphalium uliginosum L.

t

pal

BsM

euras

2

hAp

246

Senecio paludosus L.

H

pal

TsM

eur

2

247

S. tataricus Konechn.

H

pal

BT

eur

5

248

Sonchus palustris L.

H

pal

TM

euras

5

249

Tephroseris palustris (L.) Fourr. (Senecio connestus (R.Br.)DC.)

H

.pal

BT

ci

5